Skip to content

Wyciąg Szafranówka IV – Palenica

Wyciąg Szafranówka IV - Palenica

Ośrodek narciarski Palenica

Urlop zimowy możemy spędzić w Pieninach na wiele sposobów, jednym z nich jest narciarstwo. W ogóle do Palenicy warto przyjechać nie tylko zimą na narty, ale w zimowy okres jest tutaj osobliwy klimat. Czasami jak w miastach brakuje śniegu to na Palenicy dzieciaki mogą zaznać troche szaleństwa zimowych atrakcji. Sporty zimowe na Paleninach są co roku popularniejsze, a trasy narciarskie są znakomicie przygotowane do tego.
Palenica jest jednym z najpiękniejszych szczytów Pienin, a dzięki swojej przystępności też jednym z najchętniej odwiedzanych wśród turystów. Stacja Narciarska Palenica w Szczawnicy to kompleks tras narciarskich położony na zboczach gór Palenica i Szafranówka na wysokości 722 i 742 metry n.p.m odpowiednio, na południe od Szczawnicy na granicy polsko-słowackiej w Małych Pieninach. Ośrodek narciarski Palenica jest zlokalizowany w Palenicach, w jednym z najpiękniejszych uzdrowisk Polski Południowej — Szczawnicy. Znajduje się tam 4-osobowa kolej krzesełkowa, cztery trasy narciarskie oraz cztery wyciągi orczykowe. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest ponad 3600 metrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.

Atrakcje w Palenicy

Oprócz zimowego szaleństwa turyści również mogą odwiedzić szlaki turystyczne w Pieninach oraz skorzystać z usług Kuligi. Czasami w ofertach kuligów w cenie jest wspólne ognisko, co jest bardzo wygodną propozycją dla tych, kto chce spróbować tradycyjnie przekąski. Ci, którzy potrzebują dodatkowych wrażeń, mają możliwość organizowania kuligi w nocy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Po nartach z atrakcji również można pójść tu lodowisko i rakiety śnieżne. Warto jeszcze spróbować górskie tradycyjne dania w karczmach, restauracjach lub barach.

Wyciąg „Szafranówka IV” na Palenicy

Wyciąg „Szafranówka IV” na Palenicy znajduje się obok 2 trasy zjazdowej. Dolna stacją wyciągu leży w połowie 2 trasy i ma długość 100 metrów. Sam wyciąg jest jednoosobowy orczykowy, co pozwala bardzo szybko wyjechać do górnej stacji wyciągu. Dokładny czas przejazdu wynosi 1 minutę. Trasa numer 2 jest oznaczona na niebiesko, co znaczy, że jest idealna dla ludzi, którzy tylko zaczynają swoją przygodę z zimowym sportem.

Inne serwisy