Skip to content

Bilet PKL Mosorny Groń

Bilet na przejazd koleją PKL Mosorny Groń można kupić pod linkiem:

Kup bilet

Kup bilet PKL Mosorny Groń

Istnieje kilka metod zakupu biletu na przejazd kolejką PKL Mosorny Groń. Przygotowany przez PKL Mosorny Groń cennik uwzględnia różnice w metodzie zakupu. Jak uzyskać najniższą cenę za przejazd kolejką? Komu przysługuje prawo do zakupu biletu ulgowego? Sprawdź aktualne informacje na temat cennika PKL Mosorny Groń.

Cennik biletów PKL Mosorny Groń – bilet online

 Zakup biletów PKL Mosorny Groń online to wygodna metoda na przeprowadzenie transakcji bez konieczności oczekiwania w kolejce. Do jej zalet należy zaliczyć również atrakcyjniejsze ceny biletów w stosunku do tych w tradycyjnych kasach. Różnice mogą wynieść nawet kilka złotych za zestaw biletów dla rodziny. Na uwagę zasługuje także większą dostępność informacji o zniżkach. Wszelkie informacje na temat tego, komu przysługują ulgi i rabaty zawarte są do wglądu na stronie internetowej. 

Skorzystanie z metody zakupu biletów na Mosorny Groń online wymaga jednak dostępu do Internetu i urządzenia mobilnego, za pomocą którego będzie można okazać bilet na miejscu. W przeciwnym wypadku konieczne będzie wcześniejsze wydrukowanie biletu przesłanego w formie pliku .pdf przez system PKL na adres e-mail.

Bilet PKL online
  Góra- dół W jedną stronę
Normalny (27-64) 28 zł 23 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 23 zł 18 zł

Kupując bilet online, obowiązuje oddzielny cennik niż na bilety dostępne w kasie. Zarówno bilety normalne, jak i ulgowe są zauważalnie tańsze. Przejazd w obie strony w taryfie normalnej będzie kosztować 28 złotych, a w jedną stronę 23 złote. 

Kto ma prawo kupić bilet ulgowy na Mosorny Groń? PKL przewidziało specjalne ulgi dla dzieci (w wieku od 5 lat), młodzieży, studentów (do 26 roku życia) oraz osób starszych (w wieku od 65 lat) i niepełnosprawnych. Każdy status wymaga jednak potwierdzenia stosownym dokumentem. Dzieciom do 4 lat zapewnia się darmowy przejazd na podstawie biletu opiekuna.

Bilet ulgowy w obie strony kosztuje 23 złote. Decydując się na przejazd tylko w górę lub w dół, koszt biletu wyniesie 18 złotych. Jest to obecnie najniższa możliwa cena za bilet PKL Mosorny Groń.

Cennik biletów PKL Mosorny Groń – kasy biletowe

Zakup biletu w kasie biletowej PKL Mosorny Groń jest droższą metodą uzyskania prawa do przejazdu kolejką. Istnieje jednak wiele powodów, ze względu na które ta ścieżka zakupowa cieszy się sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim, turyści mogą uzyskać informacje o najkorzystniejszych ulgach bezpośrednio od pracownika PKL. Nie wymaga się również posiadania przy sobie urządzeń mobilnych. W sytuacji, gdy liczba pasażerów nie będzie znana do dnia wyjazdu, można uniknąć również zakupienia zbyt dużej liczby biletów. 

Zakup biletu w kasie lub biletomacie wiąże się jednak z koniecznością wzięcia pod uwagę długiego czasu oczekiwania na przeprowadzenie transakcji. By uniknąć oczekiwania w kolejce, a także zapewnić sobie najniższe ceny biletów, warto zdecydować się na zakup online.

Bilet PKL w kasie / biletomacie
  Góra- dół W jedną stronę
Normalny (27-64) 29 zł 24 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 24 zł 19 zł

Bilet normalny zakupiony w kasie na przejazd w obie strony kosztuje 29 złotych. W przypadku przejazdu w jedną stronę cena spada do 24 złotych.  Jeżeli chodzi o bilety ulgowe, za przejazd w obie strony trzeba będzie zapłacić 24 złote, natomiast w górę lub w dół – 19 złotych.

Inne opłaty za przejazd PKL Mosorny Groń

Na Mosorny Groń kolejka może pomieścić ograniczoną liczbę pasażerów. Z tego względu osoby zainteresowane przewozem roweru lub bagażu zajmującego więcej miejsca będą musiały ponieść dodatkowe koszty. Warto zaznaczyć, że za standardowe plecaki lub torebki nie trzeba wnosić opłaty. 

Inne opłaty
  W jedną stronę Góra-dół
Przewóz roweru / bagażu 10 zł
Inne serwisy