Skip to content

PKL Kasprowy Wierch

Kolejka PKL Kasprowy Wierch to niezapomniana podróż w wysokie góry, która dostępna dla każdego bez względu na wiek i kondycję. Kolej kursuje już ponad 80 lat, a widoki na Tatry Zachodnie zachwycają kolejne pokolenia turystów. Każdego roku podróż kolejkami PKL Kasprowy Wierch odbywa niemal pół miliona pasażerów kursując przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obecnie kursują trzy różne kolejki na trasach:

  • z doliny Gąsienicowej na Kasprowy Wierch,
  • z Wyżniej Goryczkowej Równi na Kasprowy Wierch,
  • z Kuźnic (Zakopane) na Kasprowy Wierch.

Szczyt Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to szczyt, który leży w Tatrach Zachodnich na wysokości 1987 metrów. Znajduje się na granicy Polsko – Słowackiej i góruje nad trzema dolinami: Doliną Bystrej, Doliną Suchej Wody Gąsienicowej (po stronie polskiej) oraz Doliną Cichą po stronie Słowackiej. Kasprowy Wierch cieszy się sporym zainteresowaniem turystów każdego roku. Ponieważ zdobycie szczytu byłoby dla większości z nich zbyt wymagające, PKL uruchomiło sieć kolei linowych na Kasprowy Wierch. W ten sposób ze szczytu Kasprowy Wierch widok na Świnicę czy Orlą Perć staje się dostępny dla każdego. Ze szczytu widać też Giewont. 

PKL Bilety Kasprowy Wierch

Wjazd kolejką na Kasprowy Wierch nie jest darmowy. Wiąże się to z eksploatacją wyciągu i koniecznością utrzymania sprawnego działania całej infrastruktury. Z tego względu na przejazd kolejką wymagany jest zakup biletu. PKL bilety na Kasprowy Wierch sprzedaje w dwóch formach: stacjonarnie oraz online. Wybrana metoda przeprowadzenia transakcji może mieć wpływ na cenę biletu oraz czas oczekiwania.

Bilety na Kasprowy Wierch kupione w tradycyjnej kasie lub biletomacie są droższe niż bilety dostępne online. Na zrealizowanie płatności trzeba będzie też poczekać w kolejce. Mimo wszystko, kupowanie biletów w tradycyjnych kasach cieszy się sporą popularnością. Decyduje o tym możliwość uzyskania informacji o zniżkach i rabatach bezpośrednio od pracownika PKL.

Bilety PKL Kasprowy Wierch online to nie tylko atrakcyjniejsze ceny, ale też większa wygoda dokonywania płatności. Turyści sami wybierają ile biletów chcą zakupić i w jakiej taryfie. Wymaga to jednak wcześniejszego zaplanowania dnia i godziny wjazdu na Kasprowy Wierch. Trzeba będzie również samodzielnie sprawdzić obowiązuje zniżki i rabaty. Bilet kupiony przez Internet nie wymaga późniejszego wydrukowania. Wystarczy okazać plik w formacie .pdf przesłany na wskazany adres e-mail poprzez urządzenie mobilne.

PKL Kasprowy kamera online

Kamery PKL Kasprowy Wierch to ważny element infrastruktury Polskich Kolei Linowych. Podgląd sytuacji na stoku na żywo pozwala w nagłych sytuacjach reagować służbom ratowniczym bez zbędnych opóźnień. Kamery PKL na Kasprowym Wierchu są rozmieszczone w strategicznych miejscach, umożliwiając monitoring szlaków oraz stacji narciarskich. Przekłada się to na większe bezpieczeństwo narciarzy.

Kamery PKL na Kasprowym Wierchu zapewniają także dodatkowe bezpieczeństwo dla turystów. Dzięki nim, każdy, kto wybiera się na szlak, ma świadomość, że jest pod nadzorem i że ewentualne niebezpieczeństwo zostanie szybko zidentyfikowane. Dla wielu turystów to ważna informacja, która pozwala im poczuć się bezpiecznie i skłania do podejmowania bardziej świadomych decyzji w trakcie wspinaczki.

Co więcej, w Internecie każda kamera Kasprowy Wierch PKL jest dostępna za darmo dla zainteresowanych widzów. Wystarczy przejść na podstronę wyświetlającą obraz na żywo w przeglądarce.

Kasprowy Wierch narty zimą

Kasprowy Wierch to jedno z najlepszych miejsc na narty w Polsce. Jest również najwyżej położonym ośrodkiem narciarskim w kraju. Najczęściej wybierany sposób wjazdu na szczyt to wjazd kolejką linową Kasprowy Wierch (która zaczyna się w Kuźnicach) lub z dolnej stacji kolei Gąsienicowej. Kolej Goryczkowa funkcjonuje tylko zimą.

Z góry można zjechać dwoma trasami narciarskimi: Trasą Goryczkową i trasą Gąsienicową. Obydwa zjazdy prowadzą aż do samych Kuźnic. Kasprowy Wierch jest jednym z najpopularniejszych ośrodków wśród narciarzy, więc w sezonie zimowym mogą zdarzyć się kolejki do wyciągów PKL Kasprowy Wierch. Są dwie opcji rozwiązania tego problemu. Pierwsza to przyjście do ośrodka rano, przed otwarciem (godzina 7:30). Drugą metodą jest zarezerwowanie biletu na Kasprowy Wierch online z wyprzedzeniem.

Czytaj więcej:

Zarząd PKL Kasprowy Wierch kontakt pod adresem: https://www.pkl.pl/kasprowy-wierch/kasprowy.html

Oceń

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne serwisy