Skip to content

Bilety na Kasprowy Wierch PKL

Bilet na przejazd koleją PKL Kasprowy Wierch można kupić pod linkiem:

Kup bilet

Kolejka Kasprowy Wierch bilety PKL

Wjazd na Kasprowy Wierch wymaga zakupu biletu Polskich Kolei Linowych. W przypadku kolejki na Kasprowy Wierch, bilet określa się frazą Tourpass. Istnieje kilka metod zakupu biletów. W zależności od indywidualnych preferencji turystów można zdecydować się na zakup biletu na Kasprowy Wierch online, w kasie automatycznej, klasycznej kasie biletowej, BOK Gubałówka lub BOK Kuźnice. Wybrana metoda zakupu biletów ma wpływ na koszt przejazdu. Sprawdź jak uzyskać najkorzystniejsze ceny biletów na Kasprowy Wierch zarówno w sezonie wysokim, jak i niskim.

Kasprowy Wierch cennik PKL – bilety online

Bilety na Kasprowy Wierch online to najszybsza i najwygodniejsza metoda przeprowadzenia transakcji. Turyści mogą zarezerwować wcześniej termin przejazdu co do godziny, dzięki czemu z łatwością unikną oczekiwania w kolejce do zakupu. Wybranie godziny o większym ruchu wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty o kilka procent wyższej niż standardowa cena biletu. PKL Kasprowy Wierch bilety online pozostają jednak najtańszą możliwą metodą uzyskania prawa do przejazdu kolejką.

Od turystów wymaga się jednak weryfikacji tożsamości w Kuźnicach. Z tego względu należy zarezerwować nieco więcej czasu na zrealizowanie przejazdu. Na Kasprowy Wierch kolejka jedzie 20 minut, a pobyt na szczycie wynosi 1 godzinę 40 minut.  Niestawienie się na peronie o godzinie wskazanej na Tourpassie uniemożliwia przejazd kolejką na Kasprowy Wierch. W takiej sytuacji trzeba będzie dokupić miejscówkę w cenie 35 złotych.

Bilety PKL Kasprowy Wierch online  – sezon wysoki
  Góra- dół W jedną stronę
Normalny (27-64) 129 zł 109 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 109 zł 89 zł

W sezonie wysokim zainteresowanie wjazdem na Kasprowy Wierch jest zauważalnie większe. Z tego względu wzrasta koszt eksploatacji kolei, a co za tym idzie, rosną ceny biletów normalnych i ulgowych. W 2023 roku sezon wysoki obowiązuje w terminie:

  • 17.12.2022 – 16.04.2023,
  • 29.04.2023 – 07.05.2023,
  • 08.06.2023 – 30.09.2023.

Bilet normalny na Kasprowy Wierch przeznaczony jest dla osób dorosłych od 27 do 64 roku życia. Kto jest upoważniony do zakupu biletu ulgowego? PKL uprawnia do zniżki dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolną, studentów, osoby starsze i niepełnosprawne. Wymaga się jednak potwierdzenia wieku lub statusu ucznia/studenta odpowiednimi dokumentami. Dzieci w wieku poniżej 4 lat podróżują PKL za darmo na podstawie biletu opiekuna.

PKL Bilety Kasprowy Wierch online – sezon niski
  Góra- dół W jedną stronę
Normalny (27-64) 99 zł 79 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 79 zł 69 zł

Gdy zainteresowanie kolejką spada, zaczyna obowiązywać sezon niski. To właśnie wtedy można liczyć na najkorzystniejsze ceny biletów na Kasprowy Wierch. Sezon niski w 2023 roku ma miejsce w terminie:

  • 17.04.2023 – 28.04.2023,
  • 08.05.2023 – 07.06.2023,
  • 1.10.2023 – 15.12.2023.

PKL Kasprowy zwrot biletów

W przypadku biletów kupowanych online, użytkownicy serwisu mogą zwrócić bilet na Kasprowy Wierch przed rozpoczęciem świadczenia usługi. Zwrotu można dokonać do godziny 23:59 dnia poprzedzającego termin przejazdu wskazany na bilecie. W takiej sytuacji przysługuje prawo odstąpienia od umowy sprzedaży i zwrotu 100% poniesionych kosztów. 

Cennik biletów PKL Kasprowy Wierch  – kasy biletowe

Zakup biletu w biletomacie lub tradycyjnej kasie biletowej nadal cieszy się sporą popularnością. Może o tym decydować możliwość uzyskania informacji o ulgach i zniżkach od pracownika Polskich Kolei Linowych lub brak konieczności posiadania ciągłego dostępu do Internetu.

PKL Kasprowy Wierch cennik w sezonie wysokim i niskim dostosowuje do potrzeb klientów i nie podwyższa cen względem sklepu online. Bez względu na preferowaną metodę zakupu, bilet na Kasprowy Wierch kosztuje tyle samo w kasie biletowej, biletomacie i Biurze Obsługi Klienta Gubałówka, co w sklepie online. Więcej przyjdzie zapłacić jedynie tym turystom, którzy kupują Tourpass ekspresowy w Kuźnicach na najbliższą godzinę tego samego dnia. 

Kolej linowa na Kasprowy Wierch: mapa biletomatów w Zakopanem - pkl.pl
Kolej linowa na Kasprowy Wierch: mapa biletomatów w Zakopanem – pkl.pl
PKL bilety na Kasprowy Wierch w kasie / biletomacie / BOK Gubałówka – sezon wysoki
  Góra- dół W jedną stronę
Normalny (27-64) 129 zł 109 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 109 zł 89 zł

W sezonie wysokim zakup biletu możliwy jest nie tylko w kasie biletowej czy biletomacie, ale też w Biurze Obsługi Klienta Gubałówka. Dzięki temu sprzedaż biletów staje się szybsza, co skutecznie skraca czas oczekiwania w kolejkach. Kolej linowa Kasprowy Wierch stara się każdego roku zwiększać komfort podróżowania.

Bilet PKL w kasie / biletomacie  – sezon niski
  Góra- dół W jedną stronę
Normalny (27-64) 99 zł 79 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 79 zł 69 zł

W sezonie niskim, gdy kolej na Kasprowy Wierch nie cieszy się wysokim zainteresowaniem, ceny biletów za przejazd stają się zdecydowanie niższe. Znika także możliwość zakupu biletów w BOK Gubałówka. Tradycyjne kasy i automaty biletowe są w stanie zapewnić zadowalający czas oczekiwania na przeprowadzenie transakcji.

Kasprowy Wierch cennik biletów w Kuźnicach

Istnieje możliwość zakupu biletów ekspresowych na dolnej stacji kolei PKL w Kuźnicach. Kasa w Kuźnicach sprzedaje wyłącznie Tourpassy na jazdy odbywające się w ten sam dzień, na najbliższą godzinę. Nie można kupić biletu na inny dzień lub późniejszą godzinę. Wiąże się to z koniecznością poniesienia najwyższych możliwych opłat za bilet PKL. Płatność realizowana jest wyłącznie kartą. 

Kasprowy Wierch cennik Kuźnice – sezon wysoki
  Góra- dół W jedną stronę
Normalny (27-64) 179 zł 149 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 149 zł 129 zł

W sezonie wysokim tourpass ekspresowy dostępny w BOK Kuźnice jest jednym z najdroższych dostępnych biletów. Za bilet normalny w obie strony trzeba zapłacić 179 złotych, a w jedną stronę – 149 złotych. Bilety ulgowe również nie należą do najtańszych. W obie strony bilet ulgowy w Kuźnicach kosztuje 149 złotych, a w górę lub w dół 129 złotych.

Kasprowy Wierch cennik Kuźnice – sezon niski
  Góra- dół W jedną stronę
Normalny (27-64) 119 zł 99 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 99 zł 79 zł

W sezonie niskim tourpass ekspresowy jest zdecydowanie tańszy. Bilet normalny w obie strony kosztuje zaledwie 119 złotych, a w jedną stronę 99 złotych. W przypadku biletów ulgowych przejazd w obie strony PKL Kasprowy Wierch wycenił na 99 złotych, a w górę lub w dół 79 złotych. 

Inne opłaty za przejazd PKL Kasprowy Wierch

Podróżując z dodatkowym bagażem, konieczne będzie wniesienie stosownych opłat za przewóz gabarytów. Na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego nie można wprowadzać psów, dlatego nie przewidziano możliwości zakupu biletu dla psa na Kasprowy Wierch. Wyjątkiem są jednak psy przewodnicy, które podróżują za darmo.

Inne opłaty
  W jedną stronę Góra-dół
Przewóz roweru / bagażu 10 zł
Inne serwisy