Skip to content

Wyciąg taśmowy 600 m – Góra Żar

Wyciąg taśmowy 600 m - Góra Żar
Nazwa PKL: Wyciąg taśmowy 600 metrów
Rodzaj kolejki: taśmowy
Długość trasy: 600 metrów
Pojemność: 1 osoba
Czas wjazdu: 4 minuty

Ośrodek narciarski Góra Żar

Niedaleko od Bielsko-Białej, nad Międzybrodziem Żywieckim, znajduje się Góra Żar. Ma ona 761 metrów wysokości i chociaż nie jest najwyższą w okolicach, jest bardzo popularna wśród turystów. Góra Żar w Beskidzie Małym to bardzo ciekawa góra – na jej szczycie znajduje się ogromne „jezioro” o maksymalnej głębokości 28 metrów – jest to zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej – najwyżej w Polsce położony zbiornik wodny tego typu. Również góra Żar jest bardzo atrakcyjna widokowo i turystycznie, jest popularnym miejscem rekreacji i sportu. Ze szczytu góry rozciąga się świetna panorama na Jezioro Żywieckie, pasmo Magurki Wilkowickiej i Hrobaczą Łąkę. Do niedawna, góra była kojarzona głównie z letnimi szybownikami i paralotniarzami. Jednak w ostatnich paru latach zimowe sporty rozwija się dość dynamicznie. A dokładnie stacja narciarska należąca do Polskich kolej górskich.

Nowoczesne, rozbudowane wyciągi oraz infrastruktura pozwala na komfortowy odpoczynek wśród turystów. W samym ośrodku znajduje się również stok dla dzieci. Który również jak inne zjazdy jest oświetlany, co pozwala zjeżdżać nawet wieczorem. Dla tych, kto nie znalazł sobie drużynę do narciarstwa, są oferty narciarstwa turowego. Można tam znaleźć świetnych ludzi, którzy też są zakochani w zimowe szaleństwo.

A dla tych, którzy już nie ma siły stać na nartach proponowane spacery zimowe po różnych szlakach turystycznych. Obowiązkowo do odwiedzania są karczmy i restauracje, każdy, kto przyjeżdża tutaj, musi spróbować dania tradycyjne.

Góra Żar wyciąg taśmowy 

Obok trasy głównej znajduje się wyciąg taśmowy długość, którego wynosi 600 metrów. Sam wyciąg jest jednoosobowym, a czas przejazdu wyciągiem stanowi 4 minuty. Wyciąg obsługuje turystów bardzo szybko, dla tego prawie nie ma kolejek. Przepustowość na godzinę równa się około 700 osób na godzinę. Na miejscu znajduje się również profesjonalna wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis oraz szkoła narciarska i snowboardowa. Na dole jest również Park Linowy Trollandia, do którego można się wybrać z dzieciakami. Przy górnej stacji kolejki znajduje się restauracja i bar szybkiej obsługi.

Inne serwisy