Skip to content

PKL Kamery Mosorny Groń

Kamery na Mosornym Groniu stanowią ważny element infrastruktury Polskich Kolei Linowych. Transmisja obrazu na żywo pozwala cieszyć się widokiem na Beskidy z dowolnego miejsca na świecie. To nie tylko ciekawy sposób na promocję regionu, ale też na zwiększanie bezpieczeństwa turystów korzystających z usług PKL w Zawoi. Przekonaj się jakie widoki udostępniają z góry Mosorny Groń kamery PKL.

Kamery Mosorny Groń na żywo

Mosorny Groń to szczyt znajdujący się na terenie miejscowości Zawoja w Beskidach. Polskie Koleje Linowe uruchomiły w tym miejscu kolej krzesełkową, której działanie można wyświetlić dzięki kamerom online. Na ten moment możliwe jest oglądanie transmisji z dwóch różnych kamer ze szczytu Morosny Groń:

Kamera Zawoja – dolna stacja kolejki PKL Mosorny Groń

Obraz z kamery dolnej stacji kolejki PKL Mosorny Groń przedstawia przede wszystkim pracę wyciągu. Dzięki temu turyści mogą przekonać się, czy w dniu ich wyjazdu kolejka została uruchomiona i możliwy jest przejazd na szczyt góry. To również dobry sposób na sprawdzenie, czy kolejka cieszy się aktualnie dużym zainteresowaniem. Gdy na szczycie jest zbyt tłoczno, można rozważyć przełożenie wycieczki na inny dzień, gdy turystów będzie nieco mniej. Innym rodzajem informacji, które można uzyskać oglądając transmisję live, są aktualne warunki pogodowe na Mosornym Groniu. Obraz poza kolejką przedstawia także rozległą panoramę na okoliczne wzniesienia, dlatego łatwiej jest ustalić, czy zachmurzenie ulegnie w najbliższym czasie szybkiej zmianie. Kamera przydaje się także pracownikom PKL, którzy w razie złej pogody mogą wstrzymać pracę maszyn. 

Kamera Zawoja – górna stacja kolejki PKL Mosorny Groń

Kamera na górnej stacji kolejki PKL Mosorny Groń zapewnia obraz na żywo z miejscowości Zawoja. Transmisja przydaje się przede wszystkim narciarzom, którzy są zainteresowani przejazdem kolejką na stok. Gdy liczba turystów jest zbyt duża, odbycie komfortowego zjazdu może być utrudnione. Sprawdzając wcześniej ile osób znajduje się aktualnie na stoku, łatwiej zaplanować wycieczkę na narty. Kamera przedstawia również rozległą panoramę z widokiem na Beskidy. To nie tylko piękne widoki, którymi można cieszyć się bez wychodzenia z domu, ale też możliwość ustalenia aktualnych warunków pogodowych. Kamery PKL na Mosornym Groniu pomagają również zwiększyć bezpieczeństwo na stoku. Gdy dojdzie do nagłego zdarzenia, ratownicy mogą o wiele szybciej ustalić co się stało i udzielić niezbędnej pomocy. Wszystkie te aspekty pozytywnie wpływają na doświadczenia związane ze zjazdem na nartach z Mosornego Gronia.

Kamera Mosorny Groń online

Oglądanie kamer z Mosornego Gronia online ma wiele zalet. Należy zaliczyć do nich przede wszystkim:

  1. Dostępność – Dzięki temu, że kamery PKL Mosorny Groń są dostępne online, można je oglądać z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze dnia i nocy.

  2. Świeże informacje – Kamery transmitują obraz na żywo, więc zawsze można zobaczyć aktualną sytuację na stoku i ocenić warunki narciarskie.

  3. Możliwość planowania wyjazdu – Dzięki możliwości monitorowania warunków na stoku, można zaplanować swój wyjazd na narty lub snowboard w taki sposób, aby uniknąć tłoku i korzystać z najlepszych warunków.

  4. Widok na panoramę – Kamery Mosorny Groń oferują piękny widok na panoramę wysokich gór, co sprawia, że oglądanie ich to również przyjemność estetyczna.

  5. Bezpieczeństwo – Kamery umożliwiają sprawdzenie stanu stoku, co może pomóc w uniknięciu niebezpieczeństwa lub w razie potrzeby szybkiego zgłoszenia wypadku odpowiednim służbom.

Inne serwisy