Skip to content

Bilet PKL Jaworzyna Krynicka

Bilet na przejazd koleją PKL Jaworzyna Krynicka można kupić pod linkiem:

Kup bilet

Kup bilet PKL Jaworzyna Krynicka

Kupowanie biletów PKL Jaworzyna Krynicka jest bardzo łatwe i wygodne dzięki różnym metodom realizowania transakcji. Można zdobyć bilety online, w kasie biletowej lub biletomacie, co pozwala na dostosowanie zakupu do indywidualnych potrzeb i możliwości. Okazuje się również, że nie każdy rodzaj biletu może zostać zakupiony w dowolny sposób. Sprawdź najważniejsze informacje o dostępności biletów na Jaworzynę Krynicką.

Jaworzyna Krynicka cennik biletów – bilet online

Wjazd na Jaworzynę Krynicką musi zostać uprzednio opłacony. W tym celu konieczny będzie zakup odpowiedniego biletu. Najwygodniejszą metodą umożliwiającą przejazd kolejką w Jaworzynie Krynickiej będzie przeprowadzenie transakcji online. Wybierając tę metodę, nie trzeba brać pod uwagę czasu oczekiwania w kolejce do zakupu biletu w tradycyjnej kasie. Istnieje również możliwość uzyskania wszelkich informacji o zniżkach i rabatach bezpośrednio z oficjalnej strony internetowej.

W przypadku wyciągu na Jaworzynę Krynicką nie można kupić każdego rodzaju biletu przez Internet. Chcąc skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak Platforma 360 lub zjeżdżalnia „Kręcioła” opłata musi zostać poniesiona na miejscu. Z tego względu należy dokładnie zaplanować wyjazd i ustalić, z jakiej formy wypoczynku będzie się chciało skorzystać.

Cennik Jaworzyna Krynicka bilet online
  Góra- dół W jedną stronę Bilet łączony góra-dół (Jaworzyna Krynica + Góra Parkowa)
Normalny (27-64) 44 zł 29 zł 62 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 38 zł 24 zł 52 zł

Bilet normalny przeznaczony jest dla osób dorosłych w wieku od 27 do 64 lat. Kto uprawniony jest do kupienia biletu ulgowego? PKL Jaworzyna Krynicka oferuje zniżki dzieciom od lat 4, młodzieży, studentom, osobom w wieku starszym i niepełnosprawnym. Konieczne będzie jednak okazanie dokumentu upoważniającego do zniżki, na przykład legitymacji szkolnej albo studenckiej. Dzieci do 4 roku życia podróżują za darmo na podstawie biletu opiekuna.

Kupując online, normalny bilet na kolejkę PKL Jaworzyna Krynicka w obie strony kosztuje 44 złote. Decydując się na przejazd tylko w jedną stronę, trzeba zapłacić już tylko 29 złotych. Bilet ulgowy umożliwia przejazd w obie strony za 38 złotych, a w górę lub w dół za 24 złote. W przypadku biletu łączonego kupowanego online kwota normalna wynosi 62 złote a w taryfie ulgowej – 52 złote.

Cennik biletów PKL Jaworzyna Krynicka – kasy biletowe

W kasach biletowych na Jaworzynie Krynickiej dostępnych jest wiele więcej rodzajów biletów. Umożliwiają one przede wszystkim wstęp na dodatkowe atrakcje. Wcześniejsza rezerwacja tego rodzaju biletów nie jest możliwa online. Z tego względu kasy biletowe i biletomaty cieszą się sporym zainteresowaniem turystów. Decyduje o tym także możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zniżkach i rabatach od pracownika PKL. Warto pamiętać, że kupując bilet na miejscu, nie trzeba posiadać dostępu do urządzenia mobilnego. 

Cennik Jaworzyna Krynicka bilet w kasie / biletomacie
  Platforma 360 Góra – dół Góra – dół + Platforma 360 W jedną stronę W jedną stronę + Platforma 360 Bilet łączony góra-dół (Jaworzyna Krynica + Góra Parkowa) Bilet łączony góra-dół (Jaworzyna Krynica + Góra Parkowa) + Platforma 360
Normalny (27-64) 17 zł 45 zł 57 zł 30 zł 42 zł 64 zł 75 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 17 zł 39 zł 51 zł 25 zł 37 zł 54 zł 65 zł

Platforma 360 na Jaworzynie Krynickiej kosztuje zarówno w taryfie normalnej, jak i ulgowej 17 złotych. Kupując bilet na przejazd kolejką w jedną lub obie strony, podróżny otrzymuje rabat na dostęp do Platformy 360 i może wykupić wejście za 12 złotych wliczanych w cenę biletu. Przy zakupie biletu łączonego na Jaworzynę Krynicką i Górę Parkową, wejście na Platformę 360 to już zaledwie koszt 11 złotych.

Inne opłaty za przejazd PKL Jaworzyna Krynicka

PKL Jaworzyna Krynicka wyróżnia się spośród innych kolejek szeroką ofertą dodatkowych usług. Przede wszystkim, amatorzy kolarstwa mogą wykupić bilet lub karnet rowerowy i zabrać swój sprzęt do kolejki nawet 5 razy. Przewiduje się również możliwość przewozu psa lub pakunków o większych gabarytach. W cenniku Jaworzyny Krynickiej pojawia się także przewodnik górski. 

Dla najmłodszych ciekawą atrakcją może być zjeżdżalnia „Kręcioła”, na której 5 zjazdów kosztuje 15 złotych, a 10 zjazdów – 20 złotych. 

Inne opłaty
Bilet rowerowy 35 zł
Karnet rowerowy (5 przejazdów) 120 zł
Przewóz psa 10 zł
Przewóz bagażu 10 zł
Przewóz rozłożonego wózka dziecięcego 25 zł
Przewodnik górski 2 zł
Karnet zjeżdżalnia „Kręcioła”
– w sezonie letnim
– dla dzieci od 5 do 15 lat
15 zł (5 zjazdów)
20 zł (10 zjazdów)
Inne serwisy