Skip to content

Wyciąg Taśmowy – Góra Parkowa

Wyciąg Taśmowy - Góra Parkowa
Nazwa PKL: Wyciąg Taśmowy
Rodzaj kolejki: Wyciąg Taśmowy
Długość trasy: 100 metrów
Pojemność: 1 osoba
Czas wjazdu: 2 minuty

Co jest na Górze Parkowej

Góra parkowa to szczyt na Paśmie Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim, na terenie Krynica-Zdrój. Właściwie jest to jeden wielki park, idealny dla relaksu i odpoczynku od szumów miasta. Może nie jest tak samo wysoka, jak Jaworzyna, ale również popularna wśród turystów. Znajduje się praktycznie w samym centrum miasta. Góra Parkowa jest pokryta lasami i ścieżkami spacerowymi, które zostały rozplanowane i założone jeszcze w 18 wieku. Na samej górze znajdują się również punkty widokowe, altanki dla odpoczynku, ścieżki zdrowia, dwa szlaki turystyczne oraz tor saneczkowy. Na szczyt można dostać się pieszo, zajmuje to około 30 minut. Będąc w Krynicy, koniecznie trzeba zobaczyć panoramę miasta ze szczytu Góry. Na zachodniej stronie góry lezą cztery stawy, w których pływają łabędzie nieme i kaczki krzyżówki, Największy to Staw Łabędzi. W jesieni obol stawów można spotkać wodne ptactwo.
Jedną z atrakcji jest także kolejka linowo — terenowa, która powstała w 20 larach XX wieku z inicjatywy profesora Akademii Rolniczej z Krakowa. W ten czas również było modernizowano cały park Zdrojowy i wytoczone zostały trasy kolejki terenowej. Pierwsi turyści mogli z niej skorzystać już 17 grudnia 1937 roku.
Ciekawą atrakcją nie tylko dla dzieci, a i dla dorosłych jest 130-metrowa zjeżdżalnia pontonowa. Polega zabawa na zjeździe w pontonie po trasie, a za pomocy wyciągu taśmowego możemy z powrotem dostać się na szczyt.

Taśmowy wyciąg narciarski Góra Parkowa

Taśmowy wyciąg narciarski „Sun kid” znajduje się na Górze Parkowej w samym centrum krynicy Zdroju. Jest to świetna zabawa zarówno jak dla narciarzy tak i dla saneczkarzy bez względu na wiek. Koszt biletu na 1 przejazd wynosi 5 zł, natomiast jest możliwość również kupić skipass 1,2,3,4 – godzinowy. Z karnetu można wymiennie korzystać na zjeżdżalni pontonowej oraz rajskich ślizgawkach. Działa wyciąg wyłącznie w sezon zimowy, czyli od końca listopada do końca marca w godzinach 10 – 17. Długość wyciągu stanowi 100 metrów, a różnica wzniesień to 20 metrów. Przejazd zajmuje tylko 2 minuty.

Inne serwisy