Skip to content

Bilet PKL Góra Żar

Bilet na przejazd koleją PKL Góra Żar można kupić pod linkiem:

Kup bilet

Kup bilet PKL Góra Żar

Jak ustalić, ile kosztuje bilet na przejazd PKL Góra Żar? Czy bilety kupowane online są tańsze od biletów w kasach lub biletomatach na stacji kolei? Jakie są warunki zakupu biletu ulgowego? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące przejazdów koleją PKL Góra Żar i wybierz odpowiedni bilet dla siebie.

Góra Żar – cennik biletów online

Zakup biletu online jest najwygodniejszą i najszybszą metodą uzyskania prawa do przejazdu koleją. Na uwagę zasługuje również fakt, że bilety zamówione w systemie internetowym są tańsze od tych w kasach. Z tego względu wcześniejsze zamówienie biletu na przejazd PKL Góra Żar staje się coraz częściej wybieraną opcją wśród turystów. Do zalet należy również możliwość uniknięcia długiego czasu oczekiwania w kolejce po zakup biletu do wybranej atrakcji. Kupując bilet PKL Góra Żar online można uzyskać wiele cennych informacji na temat przejazdu bez wychodzenia z domu. Strona zakupu zawiera wszelkie dane z zakresu kosztu przejazdów w każdą ze stron, zniżek i dodatkowych rabatów.

Bilet PKL online
  Góra- dół W jedną stronę
Normalny (27-64) 28 zł 23 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 23 zł 18 zł

Za atrakcję, jaką jest zarządzana przez PKL Góra Żar kolejka cena może różnić się w zależności od wieku turysty. Do zakupu biletu normalnego zobowiązane są wszystkie osoby w wieku od 27 do 64 lat. Wyjątek mogą stanowić osoby niepełnosprawne, którym przysługuje prawo do zakupu biletu ulgowego. W kierunku góra-dół, bilet normalny PKL Góra Żar będzie kosztować 28 złotych. Decydując się na przejazd w jedną stronę, koszt zakupu biletu wynosi 23 złote.

Kto jest upoważniony do zakupu biletu ulgowego? Tańsze przejazdy PKL zapewnia dzieciom, młodzieży, studentom, a także osobom po 65 roku życia. Wymaga się jednak dokumentu potwierdzającego wiek lub status ucznia / studenta. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzieci do 4 roku życia koleją PKL Góra Żar podróżują bezpłatnie.

Cennik biletów PKL Góra Żar – kasy biletowe

Pomimo rosnącej popularności kupowania biletów przez Internet, zakup w tradycyjnej kasie nadal cieszy się sporym zainteresowaniem. Decyduje o tym przede wszystkim możliwość skonsultowania wyboru swojego biletu z pracownikiem PKL, który może poinformować o możliwości uzyskania zniżki lub rabatu. Nie będzie również problemów z dostępnością – zakup biletu bez dostępu do Internetu nie będzie możliwy. Problemem może być również rozładowana bateria urządzenia mobilnego, na którym zapisane zostały zakupione bilety. Kupując bilet w tradycyjnych kasach lub biletomatach będzie można tego uniknąć. 

Do zalet kupowania biletów w kasie biletowej PKL Góra Żar należy dołączyć także elastyczność. Kupując bilet na długo przed podróżą, plany mogą ulec zmianie. Wiąże się to wtedy z niepotrzebnym wydatkiem. Kupując bilety na miejscu, ich liczba pozostaje aktualna i dostosowana do liczby pasażerów. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że bilety w kasach są nieco droższe, a ich zakup wymaga oczekiwania w kolejce. 

Bilet PKL w kasie / biletomacie
  Góra- dół W jedną stronę
Normalny (27-64) 29 zł 24 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 24 zł 19 zł

W przypadku biletów PKL kupowanych w kasach lub biletomatach turyści muszą być przygotowani na wyższe opłaty za przejazd. Bilet PKL Góra Żar w obie strony, w taryfie normalnej kosztuje 29 złotych. Wybierając przejazd w jedną stronę, koszt wyniesie 24 złote. 

Bilety ulgowe kupowane w kasach biletowych są również odpowiednio droższe. Przejazd koleją PKL Góra Żar w obie strony wyniesie w taryfie ulgowe 24 złote, natomiast w jedną stronę – 19 złotych.

Inne opłaty za przejazd PKL Góra Żar

Jeżeli chodzi o atrakcję, jaką jest zarządzana przez PKL Góra Żar kolejka cennik uwzględnia także inne opłaty. Podróżni decydujący się na zabranie ze sobą większego bagażu lub psa, muszą ponieść dodatkowe koszty podróży koleją PKL.

Inne opłaty
  W jedną stronę Góra-dół
Przewóz psa 5 zł 10 zł
Przewóz roweru / bagażu 10 zł

Turyści powinni pamiętać, że dodatkowa opłata dotyczy wyłącznie bagaży o dużych gabarytach. Standardowe plecaki lub torby nie wymagają ponoszenia dodatkowych kosztów za przejazd kolejką PKL Góra Żar.

Inne serwisy