Skip to content

Bilet PKL Solina

Bilet na przejazd koleją PKL Solina można kupić pod linkiem:

Kup bilet

Kup bilet PKL Solina

Aby skorzystać z najnowszej atrakcji PKL, jaką jest Kolej Gondolowa Solina, konieczny będzie zakup biletu na przejazd. Istnieje kilka metod przeprowadzania transakcji, a każda z nich może mieć wpływ na koszt biletu i szybkość realizacji. Ile kosztuje bilet na kolejkę Solina? Sprawdź jak kupić bilet na Solinę, kto może skorzystać z biletu ulgowego i ile kosztują dodatkowe atrakcje przygotowane przez Polskie Koleje Linowe nad Soliną

Solina cennik biletów – bilet online

Bilet na przejazd kolejką PKL Solina może być kupiony przez Internet. Ta metoda przeprowadzania transakcji uznawana jest za jedną z najszybszych i najwygodniejszych dla podróżnych. Decyduje o tym nieograniczony dostęp do informacji o zniżkach i rabatach, a także wygoda w dokonywaniu płatności. Bilet kupiony online przekazywany jest w formie pliku .pdf na wskazany adres e-mail. 

Do zakupu biletu online potrzebny jest jednak stały dostęp do Internetu, a także urządzenia mobilnego będącego w stanie wyświetlić bilet w formacie PDF. Jeżeli nie będzie to możliwe, bilet na Solinę powinien zostać wydrukowany.

Cennik biletów PKL Solina kupowanych przez Internet wskazuje, że bilety online są zauważalnie tańsze od biletów dostępnych w kasach i biletomatach. Wyróżnia się kilka rodzajów biletów, w zależności od trasy, jaką chce przebyć podróżny, a także od liczby turystów i ich wieku.

Solina kolejka linowa cennik PKL online
  Góra- dół W jedną stronę Rodzinny 2+1 Rodzinny 2+2
PKL Solina bilet normalny (27-64) 39 zł 32 zł 99 zł 119 zł
PKL Solina bilet ulgowy (5-26 oraz 65+) 32 zł 26 zł

Ile kosztuje bilet na Solinę w sklepie online?

Bilet normalny przeznaczony jest dla osób dorosłych w wieku od 27 do 64 lat. Koszt przejazdu w jedną stronę kosztuje w tym przypadku 39 złotych, natomiast w górę lub  w dół – 32 złote. Bilet ulgowy kosztuje przy przejeździe w obie strony 32 złote, a w jedną stronę 26 złotych. Kto jest upoważniony do zakupu biletu ulgowego? PKL przygotował ulgi dla:

  • dzieci powyżej 4 lat (za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek),
  • młodzieży szkolnej (za okazaniem legitymacji szkolnej, legitymacji ISIC lub EURO 26),
  • studentów (po okazaniu legitymacji studenckiej, legitymacji ISIC albo EURO 26),
  • osób w wieku przekraczającym 65 lat (po okazaniu dokumentu potwierdzającego wiek),
  • osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności i ich opiekunów (na podstawie legitymacji osoby niepełnosprawnej),
  • osób niewidome poruszających się z przewodnikiem lub psem przewodnikiem osób niepełnosprawnych i ich opiekunów (na podstawie legitymacji osoby niepełnosprawnej z kodem ICD10 „04-0”, „O”, „o” lub „h”).

Istnieje również specjalny bilet rodzinny w postaci biletu 2+1 lub 2+2 (dwóch dorosłych + dzieci). Ich koszt nie podlega ulgom i wynosi odpowiednio 99 złotych za bilet 2+1 oraz 119 złotych za bilet 2+2. Bilet na każde kolejne dziecko kosztuje 25 złotych, ale takiego zakupu można dokonać jedynie w kasie.

Cennik biletów PKL Solina  – kasy biletowe

Zakup biletów w kasach biletowych nadal cieszy się sporą popularnością. Może o tym decydować możliwość skonsultowania swoich wątpliwości bezpośrednio z pracownikiem PKL lub brak konieczności posiadania przy sobie urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu. Bilety w kasach lub biletomatach nad Soliną są jednak nieco droższe od tych w sklepie PKL online.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy bilet można kupić online. Chcąc kupić bilet rodzinny z większą liczbą dzieci niż dwoje, bilet na każde kolejne dziecko może być dokupiony w promocyjnej cenie wyłącznie w kasie biletowej.

Cennik na kolejkę gondolową w Solinie – kasy / biletomaty
  Góra- dół W jedną stronę Rodzinny 2+1 Rodzinny 2+2
Normalny (27-64) 45 zł 35 zł 99 zł
(+25 zł za każde kolejne dziecko)
119 zł
(+25 zł za każde kolejne dziecko)
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 35 zł 29 zł

Ile kosztuje bilet na Solinę w kasie biletowej?

Aby skorzystać z atrakcji, jaką jest kolejka nad Soliną bez kupowania biletu online, trzeba liczyć się z wyższą ceną biletów w kasie. W taryfie normalnej podróż w obie strony kosztuje 45 złotych, a w górę lub w dół 35 złotych. Nieco korzystniejsze ceny oferowane są osobom upoważnionym do ulgi, które za bilet w obie strony zapłacą 35 złotych, a w jedną stronę 29 złotych. Bilet rodzinny 2+1 lub 2+2 kosztuje tyle samo co w sklepie online, ale tylko w kasie można dokupić więcej biletów za 25 złotych w przypadku podróżowania z większą liczbą dzieci.

Inne opłaty za przejazd PKL Solina

Przejazd kolejką nad Soliną wymaga w niektórych przypadkach poniesienia dodatkowych opłat. Przede wszystkim, podróżowanie z psem, większym bagażem lub rozłożonym wózkiem dziecięcym będzie kosztować 10 złotych.

Inne opłaty
Przewóz psa 10 zł
Przewóz bagażu 10 zł
Przewóz rozłożonego wózka dziecięcego 10 zł

Cennik atrakcji nad Soliną

Turyści mogą zdecydować się na zakup biletów na inne ciekawe formy spędzania czasu nad Soliną dostępne w pobliżu stacji kolejki PKL. Bilety są dostępne wyłącznie w biletomacie na wieży widokowej.

  1. Wstęp na Wieżę Widokową Solina kosztuje w taryfie normalnej 15 złotych, a osoby uprawnione do ulgi mogą wykupić bilet za 10 złotych.
  2. Ciekawą atrakcją jest również SkyWalk Solina, czyli przeszklony taras widokowy. Wydruk pamiątkowego zdjęcia z przejścia po tarasie (w formacie A4) można kupić za 19 złotych.
  3. Wiosną 2023 roku wraca możliwość zakupu biletów wstępu do Parku Rozrywki „Tajemnicza Solina”. Wstęp do parku kosztuje 39 złotych (bilet normalny) lub 32 złote (bilet ulgowy). Podobnie jak na kolejkę, istnieje możliwość zakupu biletu rodzinnego 2+1 (99 zł + 25 zł za każde kolejne dziecko) lub 2+2 (119 zł + 25 zł za każde kolejne dziecko). 

Pakiety biletów PKL Solina

Dla osób zainteresowanych większą liczbą atrakcji nad Soliną przygotowano specjalny cennik zawierający różnego rodzaju bilety łączone. Uwzględniają one przejazd kolejką nad Soliną w obie strony i wstęp do wybranej atrakcji.

Kolejka nad Soliną + Wieża Widokowa
  Bilet online Bilet w kasie biletowej / biletomacie
Normalny (27-64) 52 zł 55 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 39 zł 39 zł
Kolejka nad Soliną + Park „Tajemnicza Solina”
  Pakiet standardowy Rodzinny 2+1 Rodzinny 2+2
Normalny (27-64) 69 zł 189 zł 219 zł
Ulgowy (5-26 oraz 65+) 55 zł

 

Inne serwisy