Skip to content

Wyciąg szkoleniowy Żółwik przy trasie nr 2 – Jaworzyna Krynicka

Wyciąg szkoleniowy Żółwik przy trasie nr 2 - Jaworzyna Krynicka
Nazwa PKL: Wyciąg szkoleniowy żółwik przy trasie nr 2
Rodzaj kolejki: wyciąg orczykowy
Długość trasy: 150 metrów
Pojemność: 1
Czas wjazdu: 2 minuty

Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka

Malownicze miejsce – tak o Jaworzynie Krynickiej mówią narciarze i snowboardziści. Ośrodek kusi jednak nie tylko pięknymi i rozległymi panoramami na Beskid Sądecki, ale przede wszystkim sześcioosobową gondolą, dwoma czteroosobowymi krzesełkami, kilkoma orczykami, zorganizowanym miejscem dla najmłodszych narciarzy. Nie ulega wątpliwości, że Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka jest doskonale przygotowana do podjęcia nawet najbardziej wymagających narciarzy. Na pochwałę zasługuje nie tylko nowoczesna infrastruktura, ale także pełne zaplecze turystyczno-narciarskie. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i serwis, kilka punktów gastronomicznych, luksusowy hotel, a także schronisko. Są też dwie linie przejazdowe – dla najmłodszych i początkujących oraz dla tych wszystkich, którzy nie „czują” strachu. Największą wadą Jaworzyny, pomimo ogromnej łącznej przepustowości wszystkich kolejek są zatory, które tworzą się zwłaszcza podczas ferii zimowych. Dlatego też chcąc pozjeżdżać tutaj na nartach, w czasie kiedy kolejek prawie nie ma, warto tutaj wybrać się na początku stycznia. Również, jest możliwość nocnej jazdy na 2 trasach, cena skipassu dla jazdy w nocy wynosi 40 zł, dla ludzi, którzy posiadają skipassy 3,4,5,6-dniowe, nocny skipass jest w cenie skipassów wielodniowych.

Strefa dla dzieci

Strefa dla dzieci znajduje się po lewej stronie trasy numer 2. W kasie przy dolnej stacji można kupić bilet oraz skipass „Żółwik”, który jest przeznaczony dla dzieci do 12 lat na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka. Skipass uprawie do wjazdu oraz zjazdu koleją gondolową i korzystania z przejazdów na wyciągu szkoleniowym „Żółwik” na trasie numer 2 w dniu zakupu. Dystans trasy dla dzieci stanowi około 130 metrów. Ważne to, że jest możliwość zmiany trasy i wyjechania innym wyciągiem.

Wyciąg szkoleniowy żółwik przy trasie nr 2

Wyciąg szkoleniowy osobowy dla dzieci — Żółwik, usytuowany opodal szczytu Jaworzyny Krynickiej i górnej stacji kolejki gondolowej. Żółwik jest czynny w sezon zimowy w godzinach 9 – 16 od poniedziałku do piątku. Długość wyciągu równa się 160 metrów a czas przejazdu stanowi 2 minuty.

Inne serwisy