Skip to content

Wyciąg na trasie numer 4 – Jaworzyna Krynicka

Wyciąg na trasie numer 4 - Jaworzyna Krynicka
Nazwa PKL: Wyciąg na trasie numer 4
Rodzaj kolejki: wyciąg orczykowy
Długość trasy: 1000 metrów
Pojemność: 1 osoba
Czas wjazdu: 5 minut

Dla kogo jest Jaworzyna Krynicka?

Jaworzyna Krynicka to jeden z większych ośrodków narciarskich posiadających świetne stoki w Małopolsce. Różnorodność tras zapewnia dobrą zabawę każdemu- zarówno początkującemu narciarzowi, jak i ekspertowi. Na terenie ośrodka działają liczne szkółki narciarskie. Same zjazdy narciarskie są duże i bardzo urozmaicone. Wyciągów jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ośrodek narciarski oferuje przejazd jedną z dziewięciu tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności — od łatwych, szkoleniowych do bardzo trudnych. Do dyspozycji narciarzy oddana jest słynna Kolej Gondolowa — nowoczesna i najdłuższa kolej tego typu w kraju. Ze szczytu Jaworzyny Krynickiej rozpościerają się piękne widoki na okolicę, a miejsce jest również znakomitym punktem startowym do pieszych wycieczek. Na górnych stacjach wyciągu jest nie jeden punkt widokowy. Przy dobrej pogodzie z Jaworzyny Krynickiej można podziwiać Tatry Słowackie, ale także dla wprawionych obserwatorów nie będzie problemem dojrzeć Bieszczady czy Góry Czerchowskie, znajdujące się w Słowacji.

Trasa numer 4 na Jaworzynie Krynickiej

Trasa numer 4 wychodzi z trasy numer 3 i prowadzi do samego dołu góry. Po zjeździe można coś zjeść w restauracji oraz wyjechać wyciągiem krzesełkowym na górę lub do trasy 2, oraz 2a. Sama trasa jest oznaczona jako rodzinna, a jej długość równa się około 1 km. Czas wjazdu wyciągiem stanowi 4-5 minut, a przepustowość wyciągu jest 900 osób na godzinę. Trasa posiada 2 jednoosobowe wyciągi o długości 1000 m i 850 m. Często na trasie można zobaczyć zawody narciarskie w slalomie i slalomie gigancie.
Dla ułatwienia turyści mogą przed wyjazdem sprawdzić trasę online przez kamery w internecie.

Opis wyciągu na trasie numer 4

Typ wyciągu na trasie numer 4 to tatralift. Jest to wyciąg, który posiada urządzenia holujące zakończone charakterystycznymi, plastikowymi talerzykami (często można spotkać w czerwonym, czarnym, szarym lub niebieskim kolorze). Typ tatraliftu zależy od jego długości i przepustowości osób na godzinę. W sezonie narciarskim, czyli od początku grudnia do końca marca wyciąg jest czynny w każdy dzień tygodniu od 9 do 16.

Inne serwisy