Skip to content

Wyciąg na trasie numer 3 – Jaworzyna Krynicka

Wyciąg na trasie numer 3 - Jaworzyna Krynicka
Nazwa PKL: Wyciąg na trasie numer 3
Rodzaj kolejki: Wyciąg orczyczkowy
Długość trasy: 650 metrów
Pojemność: 1 osoba
Czas wjazdu: 4 minuty

Opis góry Jaworzyny Krynickiej

Jaworzyna Krynicka leży na wysokości 1114 m n.p.m., jest to szczyt w Beskidzie Sądeckim w Małopolsce, tuż przy Krynicy Zdrój, który przeżywa głównie w okresie zimowym, gdy są otwarte trasy i wyciągi dla narciarzy. Jednak kolej gondolowa na jaworzynie pracuje przez cały rok, dlatego latem też jest sporo osób. W każdą porę roku są tam piękne wschody słońca i wspaniale widoki.

Jaworzyna dla narciarzy

Dla narciarzy jest to świetna góra. Będzie ona do pokonania nie tylko przez ekspertów, a i dla początkujących. Często można usłyszeć, że ta góra ma świetny potencjał w Polsce, a dokładnie po modernizacji tras i wyciągów. Trasy są w miarę długie i wygodnie.

Wyciąg na trasie numer 3

Wyciąg orczyczkowy na trasie numer 3 znajduje się po lewej stronie trasy. Jest on czynny wyłącznie zimą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 16. Sam zjazd oznaczony jako niebieski, czyli dla tych, kto tylko zaczyna swoje przygody narciarskie oraz dla dzieci. Długość niebieskiej trasy i wyciągi jest równa 650 metrów, a czas przejazdu wyciągiem wynosi około 4 minut. Przepustowość wyciągu na trasie numer 3 stanowi ponad 900 osób na godzinę. Trasa rozpoczyna się na szczycie Jaworzyny, jej górna część jest częścią trasy numer 1 i jest bardzo popularna wśród narciarzy ze względu na idealne warunki śniegowe. Na tym zjeździe śnieg zatrzymuje się najdłużej. W samej górnej części tej trasy znajduje się punkt widokowy, z którego można zobaczyć świetną panoramę lub zjeść coś w lokalnej restauracji.
Między górną a dolną częścią trasy znajduje się zjazd do 5 trasy. Jest ona oznaczona jako czarna. I jest bardzo uwielbiana przez zawodowców jeżdżących, czyli narciarzy i snowboardzistów. Dla tego nie warto tam iść bez odpowiedniego treningu i doświadczenia. Często zimą można trafić na zawody dla narciarzy, a dla tych, kto chce odpocząć od nart, jest możliwość odwiedzania termalnych basenów.

Inne serwisy