Skip to content

Wyciąg na trasie numer 2 – Jaworzyna Krynicka

Wyciąg na trasie numer 2 - Jaworzyna Krynicka
Nazwa PKL: Wyciąg na trasie nr 2
Rodzaj kolejki: Wyciąg orczykowy
Długość trasy: 900 metrów
Pojemność: 1 osoba
Czas wjazdu: 5 min

Jaworzyna Krynicka – raj dla narciarzy!

Największym konkurentem Dwóch Dolin w okolicach Krynicy jest Jaworzyna Krynicka, która ma mniejszą ilością tras. Jednak tutejsze trasy są lepiej wyprofilowane i szersze, tak że narciarze mają tu więcej miejsca do jazdy. Jaworzyna to już od lat cel tysięcy narciarzy, średnio 150 dni w roku zalega tu pokrywa śnieżna, dlatego od wczesnej jesieni do później wiosny możesz tu oddawać się białemu szaleństwu. Narciarze mają tu 7 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8 km i większość są to trasy czerwone dla średniozaawansowanych narciarzy. Stacja narciarska zlokalizowana w południowej wschodniej części Małopolski w Beskidzie Sądeckim. Jaworzyna Krynicka zachwyca nie tylko zimą, ponieważ także latem można tu wspaniale spędzić czas. Ze szczytu można podziwiać niezwykle piękne krajobrazy Beskidu Sądeckiego, Tatry Słowackie, a także najwyższe bieszczadzkie szczyty. Do dyspozycji turystów są liczne ścieżki i szlaki turystyczne, które zachęcają do spacerów i wędrówek, a amatorzy rowerów górskich mogą korzystać z niezwykle atrakcyjne trasy rowerowe. Stacja ma obok bazę gastronomiczną oraz noclegową włącznie z 800 miejscami parkingowymi.

Wyciąg na trasie numer 2 na Jaworzynie Krynickiej

Na Jaworzynie Krynickiej dostępnych jest w sumie aż 10 wyciągów, w tym krzesełkowe, orczykowe oraz 6-osobowa kolej gondolowa. Jeden z nich to wyciąg na trasie numer 2.
Trasa numer 2 to rodzinna trasa czerwona o długości 900 metrów, która znajduje się na południowo-wschodnim stoku. Panują tu doskonałe warunki do uprawienia sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Jest ona styczne naśnieżana i oświetlona, z tego względu jest bardzo popularna wśród narciarzy. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj, co najmniej przez 4 a często nawet 5 miesięcy w roku. Obok trasy znajduje się wyciąg orczykowy, który zaczyna się od polowy trasy. Jest on czynny tylko w zimowy sezon, czyli od początku grudnia do końca marca. Pracuje on od poniedziałku do piątku od 9 do 16 godziny. Przejazd wyciągiem zajmuje około 5 minut, a jego przepustowość równa się około 200 osób na godzinę. Wyciąg znajduje się po prawej strony trasy.