Skip to content

Magiczny dywan Misiek przy trasie nr 6 – Jaworzyna Krynicka

Magiczny dywan Misiek przy trasie nr 6 - Jaworzyna Krynicka
Nazwa PKL: Magiczny dywan misiek przy trasie nr 6
Rodzaj kolejki: przenośnik taśmowy
Długość trasy: 70 metrów
Pojemność: 1 osoba
Czas wjazdu: 2 min

Jaworzyna Krynicka dla narciarzy

Najdłuższa w Polsce Kolej Gondolowa, która posiada 7 tras narciarskich o różnym stopniu trudności, znajduje się na Jaworzynie Krynickiej. Wszystkie trasy ratrakowane, z możliwością sztucznego zaśnieżania. W pobliżu tras narciarskich bogata oferta gastronomiczna. Ośrodek Narciarski Jaworzyna Krynicka zlokalizowany jest w Krynicy-Zdroju. Sama góra ma 1114 m n.p.m, jest to najwyższy szczyt na paśmie. Do dyspozycji narciarzy oddana jest słynna Kolej Gondolowa — nowoczesna i najdłuższa kolej tego typu w kraju. A przepustowość ośrodka stanowi ok. 7500 osób na godzinę. Jaworzyna Krynicka zapewnia doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Do wyboru jest aż 7 tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Dzięki temu każdy, bez względu na poziom zaawansowania, może czerpać radość z jazdy na nartach lub snowboardzie. Początkujący narciarze mają do swoje dyspozycji m.in. trasę szkoleniową „Żółwik”, a wytrawnym narciarzom na pewno przypadnie do gustu czarna trasa „FIS”, która ma długość 1000 m. Najdłuższa trasa, oznaczona Nr 1 „Czerwona” mierzy aż 2600 m. Jaworzyna Krynica to prawdziwa mekka narciarzy i snowboardzistów, którzy przyjeżdżają tu z całej Polski, a także z zagranicy.

Strefa dla dzieci

Dolne stacje otoczone parkingiem dla kilku tysięcy samochodów, na których znajdują się liczne wypożyczalnie i szkoły narciarskie. Jedna z nich znajduje się w strefie dla dzieci. Jest to Akademia Misia Polarnego, gdzie można znaleźć świetnych instruktorów dla dzieci. W tej samej części znajduje się wyciąg znany jako magiczny dywan „Misiek”. Również dla dzieci latem jest dostępna kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Dowiemy się z niej kim byli Łemkowie, w jakich warunkach mieszkali, jak się ubierali, czym jest mofeta, jakie zwierzęta są w Beskidzie Sądeckim i czym oni się żywią.

Magiczny dywan misiek przy trasie nr 6

Wyciąg „Misiek” pracuje codziennie w sezonie zimowym. Jest to przenośnik taśmowy i ma długość około 70 metrów. Przejazd takim wyciągiem zajmuje blisko 2 minut. Trasa szkoleniowa jest bardzo łatwa. Z góry rozciąga się piękny widok na panoramę Krynicy.

Inne serwisy