Skip to content

6 Os. kolej krzesełkowa na trasie numer 6 – Jaworzyna Krynicka

6 Os. kolej krzesełkowa na trasie numer 6 - Jaworzyna Krynicka
Nazwa PKL: 6 osobowa kolej krzesełkowa na trasie numer 6
Rodzaj kolejki: krzesełkowa
Długość trasy: 1050 metrów
Pojemność: 6
Czas wjazdu: 7 minut

Jaworzyna Krynicka zimą

Zakochanym w narciarstwie raczej nie trzeba tłumaczyć, gdzie jest Jaworzyna Krynicka i dlaczego jest ona „rajem” dla narciarzy. To nie tylko największa kolej gondolowa w Polsce, która ma długość ponad 2.2 km. Można tu poczuć przede wszystkim klimat czystego, zimowego szaleństwa i zabawy. Na terenie góry jest dostępny największy najdłuższy w Polsce snowpark, a także funpark oraz trasa do slalomu. Do wyboru turyści mają 7 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Dzięki temu każdy bez względu na doświadczenie znajdzie coś dla siebie.

Trasa numer 6 Jaworzyna Krynicka

Bezpośrednio wzdłuż linii kolejki gondolowej biegnie trudna czerwona trasa pod numerem 6, która samodzielnie obsługiwana przez nowoczesną czteroosobową kolejkę krzesełkową. Dość wspomnieć, że ten kompleks wyciągów regularnie zdobywa nagrody lub wyróżnienia w rankingach polskich narciarskich. Stok na tej trasie jest bardzo szeroki, lecz średnie nachylenie trasy wynosi 26% i może być trochę trudy nie tylko dla początkujących, ale średniozaawansowanych narciarzy. Zjechać do trasy numer 6 można nie tylko dzięki wyciągowi, a i z innych tras. Na przykład z 3 lub 4 jest możliwość dostać się na samy dół. Jest to również trasa z bardzo dobrymi warunkami. Zwykle trasa jest naśnieżana sztuczne, a wysokość śniegu stanowi blisko 50 cm. Obok dolnej stacji znajduje się strefa dla dzieci i akademia misia polarnego, gdzie dziecko może nauczyć się jeździć na nartach.

Wyciąg krzesełkowy na trasie numer 6

Stacja górna wyciągu jest zlokalizowana przy końcu trasy numer 4 oraz 5, a stacja dolna znajduje się obok stacji dolnej kolei gondolowej. Przy stacji dolnej można znaleźć parking, kasy, restauracje oraz punkty Informacyjne. Przepustowość wyciągu stanowi 2400 osób na godzinę, a jej prędkość wynosi 2,6 m/sek, co pozwala turystom uniknąć długiego stania w kolejkach. Wyciąg jest czynny w sezon zimowy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 16. Długość wyciągu jest równa 1050 metrów, a czas przejazdu taką koleją wynosi 7 minut.