Skip to content

Polana Gubałówka – Gubałówka

Polana Gubałówka - PKL Gubałówka
Nazwa PKL: Polana Gubałówka
Rodzaj kolejki: Orczykowa
Długość trasy: 300 metrów
Pojemność: 1 osoba
Czas wjazdu: 1 minuta

Gubałówka zimą

Gubałówka jest jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Jest to najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem. Nie ma chyba turysty, który będąc w Zakopanem, nie odwiedził Gubałówki. Gubałówka to też świetna baza wypadowa na wycieczki po Podhalu. Oferta zimowa jest dość szeroka od przejazdu skuterami, wycieczki na rakietach śnieżnych, tory saneczkowe i snowboardowe. Komu frajdę sprawia zabawa na śniegu na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie.

Atrakcje na górze

Na górze można skorzystać z szeregu atrakcji, które urozmaicą podziwianie widoków. Jest stąd świetny widok z Gubałówki na panoramę Tatr, między innymi na Kasprowy Wierch i Czerwone Wierchy. W okolicy górnej stacji kolei linowo-terenowej PKL, znajduje się atrakcyjny deptak z tarasami wypoczynkowy widokowymi. Na szczycie znajdują się liczne stoiska z produktami regionalnymi. Prócz miejsca, gdzie można kupić pamiątki, odzież czy żywność pochodzącą z Podhala, znajdziemy tu także foto budki umożliwiające uchwycenie najpiękniejszych wspomnieć z pobytu w Zakopanem. 50 metrów od góry szczytu znajduje się park liniowy. Jest to miejsce, gdzie możesz zapomnieć o codzienności i poczuć smak zabawy i atrakcji. Bawić się tam może każdy i dorosły i dzieciak. Dla sprawdzania warunków na samej górze turyści mogą skorzystać z online kamer. Jest to duży plus, żeby wziąć wszystko, co jest potrzebne na samej górze. Podczas wakacji organizowane tutaj dużo różnych koncertów oraz występów artystów, więc nikt nie będzie się nudził.

Na dole dostępna jest wypożyczalnia nart, snowboardów oraz innego potrzebującego sprzętu. Działają szkoły narciarskie, ski-serwis. Sama polana na Gubałówce jest sztuczne naśnieżona i oświetlona, co daje możliwość spędzać czas do wieczornych godzin. Snow park i jazda na nartach tu jest jedna z głównych zimowych atrakcji.

Wyciąg Polana Gubałówka

Zimą działa wyciąg orczykowy jednoosobowy znany jako polana Gubałówka. Długość wyciągu stanowi 300 m, a przejazd zajmuje minutę. Gubałówka to masyw w paśmie Gubałowskim ograniczający od północy Rów Zakopiański, w którym znajduje się Zakopane. Z grzbietu na południe roztacza się wspaniały widok na Zakopane oraz część łańcucha tatr. Wcześniej południowe tereny Gubałówki było mekką narciarzy, a na ten moment fragmenty są udostępnione jako trasy narciarskie. Najwyższy punkt na Gubałówce leży na wysokości 1123 m n.p.m. W zimę jest to jeden z najpopularniejszych kompleksów do korzystania przez narciarzy w Zakopane.

Inne serwisy