Skip to content

Biletomaty PKL

Biletomaty PKL

Biletomaty w Polskich Kolejach Linowych to urządzenia, które umożliwiają wykupienie biletów na przejazd koleją linową bez konieczności odwiedzania kasy biletowej. Są one popularnym rozwiązaniem wśród pasażerów, ponieważ pozwalają zaoszczędzić czas i uniknąć kolejek.

Biletomaty zazwyczaj są umieszczone w pobliżu wejścia na kolejkę linową i są dostępne przez całą dobę. Umożliwiają one wybór różnych rodzajów biletów, w tym biletów jednorazowych, czasowych, grupowych i sezonowych. Można w nich również dokonywać płatności bezgotówkowych, korzystając z kart płatniczych. Polskie Koleje Linowe dbają o to, aby biletomaty były łatwe w obsłudze i intuicyjne dla pasażerów. Urządzenia są zazwyczaj wyposażone w dotykowe ekrany i czytniki kart płatniczych, co pozwala na szybkie i wygodne dokonywanie transakcji. Ponadto biletomaty często wyposażone są w systemy informacyjne, które umożliwiają sprawdzenie rozkładu jazdy, ceny biletów oraz innych ważnych informacji dla pasażerów.

Obsługa biletomatów PKL

Aby skorzystać z biletomatu, należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni rodzaj biletu: jednorazowy, powrotny, rodzinny itp. Następnie należy wybrać ilość biletów oraz podać informacje dotyczące daty i godziny podróży. Po wprowadzeniu wszystkich danych trzeba dokonać płatności. W Polskich Kolejach Linowych można zapłacić za pomocą karty płatniczej lub gotówki. W przypadku płatności gotówkowej biletomat wydaje resztę. Po dokonaniu płatności biletomat drukuje bilety, które należy odebrać z urządzenia. Mimo wszystko obsługa biletomatów PKL jest prosta, a w razie wystąpienia problemów każdy klient może poprosić o pomoc osób stojących w kolejce lub personelu będącego niedaleko. 

Bilety online i stacjonarne w kolejach PKL

Polskie Koleje Linowe (PKL) oferują swoim klientom możliwość zakupu biletów online przez ich stronę internetową lub aplikację mobilną. To bardzo wygodna opcja, szczególnie dla tych, którzy planują swoją podróż wcześniej i chcą uniknąć kolejek w kasach biletowych.

Aby kupić bilet online w PKL, należy przejść na stronę internetową lub pobrać aplikację mobilną, a następnie wybrać trasę i datę podróży. W przypadku zakupu biletu online należy podać swoje dane osobowe i dokonać płatności elektronicznej. Po zakończeniu transakcji klient otrzymuje potwierdzenie zakupu biletu na swoją skrzynkę mailową lub w aplikacji mobilnej. Bilet zakupiony online należy wydrukować lub wyświetlić na ekran.

W kolejkach PKL można zaopatrzyć się w bilety online i stacjonarne PKL. Bilety online są zazwyczaj tańsze niż bilety kupione stacjonarnie w Polskich Kolejach Linowych. W dzisiejszych czasach większość ludzi korzysta z internetu, dlatego bilety online są coraz bardziej popularne. Dzięki temu, że można je kupić bezpośrednio przez stronę internetową lub aplikację, można zaoszczędzić dużo czasu. Poza tym bilety online są często tańsze, ponieważ przewoźnik może przyciągnąć większą liczbę klientów, oferując niższe ceny za bilety online. W ten sposób korzyści są obustronne- klienci mogą zaoszczędzić pieniądze, a Polskie Koleje Linowe mogą zwiększyć sprzedaż i zyski.

Sprawdź inne informacje o PKL

Sprawdź wybrane koleje PKL

Inne serwisy