Skip to content

Wieża widokowa PKL Solina

Wieża widokowa PKL Solina

W Solinie, na Górze Jawor, znajduje się imponująca wieża widokowa Solina. Wieża stanowi fragment górnej stacji kolejki PKL Solina. Można więc do niej dotrzeć decydując się na przejazd gondolą. Po dotarciu na górę, na stacji kolejki linowej, można podziwiać niezwykły widok na trasę, którą właśnie pokonano. Zagwarantuje to zapierający dech w piersiach krajobraz Bieszczadów wraz z Jeziorem Solińskim. Od momentu uruchomienia atrakcji w 2022 roku, stała się ona jednym z najchętniej odwiedzanych punktów na mapie regionu. 

Informacje o wieży widokowej Solina

Wieża widokowa na Górze Jawor ma wysokość 50 metrów, a na jej szczycie znajduje się taras widokowy, który jest usytuowany na wysokości 42 metrów. Jest to około 10 pięter. Na szczyt wieży prowadzi 247 stopni. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę Bieszczadów oraz zaporę w Solinie. Wieża widokowa PKL Solina to także doskonałe miejsce do odpoczynku i relaksu. Na szczycie wieży znajduje się kawiarnia widokowa z miejscami dla 120 osób, gdzie możemy spróbować różnorodnych deserów oraz delektować się kawą, podziwiając niesamowite widoki Bieszczad.

Co więcej, z wieży możliwe jest przeniesienie się na SkyWalk – szklany taras widokowy, z którego warto zobaczyć jeszcze więcej piękna bieszczadzkiej przyrody i krajobrazu. Wieża widokowa na Górze Jawor to z pewnością jedno z najbardziej spektakularnych miejsc turystycznych w Polsce, którego piękno trudno zapomnieć. Dodatkowo, wewnątrz wieży widokowej na Górze Jawor, znajdują się pomieszczenia zapewniające wygodne poruszanie się z wózkiem, a także dostępne są toalety. Miejsce jest także dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, co oznacza, że każdy turysta może cieszyć się niezapomnianym widokiem bez względu na swoje indywidualne potrzeby. W pobliżu wieży znajduje się także restauracja lub bar, gdzie można zjeść smaczny posiłek lub napój po wspinaczce na wieżę.

Wieża widokowa PKL Solina trasa 

Aby dostać się na wieżę widokową Solina, można skorzystać z kolei linowej. Ze stacji początkowej Plasza, która znajduje się w miejscowości Myczkowce, można pokonać trasę 1,5 km wagonem kolei linowej. Po dotarciu na stację zlokalizowaną na Górze Jawor znajdującej się na wysokości 651 m n.p.m., turysta ma możliwość podziwiania przepięknego widoku na Jezioro Solińskie oraz okoliczne góry. Do punktu, czyli wieży widokowej na Górze Jawor, nie ma możliwości dojechania samochodem. Pojazd należy zostawić na parkingu znajdującym się 200 metrów poniżej wieży. 

Wieża widokowa PKL Solina godziny otwarcia

Wieża widokowa Solina jest czynna od godziny 9:00 do 18:00. To czas, w którym turyści mogą podziwiać piękne krajobrazy i malownicze okolice Soliny z góry. Otwarcie wieży o godzinie 9:00 daje wystarczająco dużo czasu, aby zorganizować swoją wizytę i zdążyć przed zamknięciem o 18:00. Warto jednak pamiętać, że czas ten może ulec zmianie w zależności od okresu roku lub warunków atmosferycznych. Przed planowaną wizytą warto sprawdzić godziny otwarcia na oficjalnej stronie internetowej lub skontaktować się bezpośrednio z obsługą wieży widokowej.

Wieża widokowa PKL Solina bilety

Wieża widokowa PKL w Solinie to popularna atrakcja turystyczna, która przyciąga tysiące odwiedzających każdego roku. Wstęp na wieżę jest płatny, a cennik biletów wieża widokowa PKL Solina dostępny jest na stronie internetowej. Oprócz wstępu na wieżę, w cenie biletu można także skorzystać z bezpłatnego wejścia na Skywalk, czyli przeszkloną platformę.

Na taras widokowy na wysokości 42 m dostać się można windą lub wchodząc po schodach. Wieża widokowa w Solinie jest dostępna dla turystów z psami oraz dla osób niepełnosprawnych, w tym także dla osób poruszających się na wózkach dziecięcych. W wieży znajdują się także toalety z przewijakiem dla niemowląt. Warto pamiętać, że wydruk zdjęcia A4 zrobionego na Skywalku jest płatny dodatkowo. Jednakże, wejście na Skywalk jest bezpłatne, jeśli posiada się bilet na wieżę widokową.

Wizyta na wieży widokowej Solina to niezapomniane przeżycie, a piękne widoki i malownicza okolica z pewnością zostaną w pamięci na długo. Wstęp na wieżę widokową w Solinie kosztuje 15 zł za bilet normalny i 10 zł za bilet ulgowy. Bilet ulgowy przysługuje osobom posiadającym zniżki, takim jak np. uczniowie, studenci, emeryci, osoby niepełnosprawne, a także dzieci. Aby skorzystać z ulgi, należy okazać odpowiedni dokument potwierdzający prawo do zniżki. Bilety można zakupić na miejscu lub poprzez internet, co jest szczególnie wygodne dla osób, które chcą uniknąć kolejek i pewnie zarezerwować sobie miejsce na wieży widokowej.

Sprawdź inne informacje o PKL

Inne serwisy